Become twilight-ish
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Become twilight-ish

Forum dedicat fanilor Twilight
 
PortalPortal  AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Steaua care lumineaza intreaga noapte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Va place fic-ul scris de mine?
Da
Steaua care lumineaza intreaga noapte Empty100%Steaua care lumineaza intreaga noapte I_vote_rcap
 100% [ 4 ]
Nu
Steaua care lumineaza intreaga noapte Empty0%Steaua care lumineaza intreaga noapte I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 4
 

AutorMesaj
RoseVampireLover
RoseVampireLover
Family Member
Family Member

Mesaje : 33
Puncte : 38
Renume : 0
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 28
Localizare : In Mijlocul Iadului,In Raiul Personal

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyVin Ian 29, 2010 10:33 pm

Steaua care lumineaza intreaga noapte

By RoseVampireLover






Capitolul 1: Primul trandafir


Aceasta zi fusese perfecta,mi-am spus eu inainte sa adorm: mama ma dusese dimineata la doamna Wiliams,croitoreasa din Rochester,si mi-a luat rochia alba din dantela pe care mi-o doream asa de mult,fratii mei mai mici-Michael de 14 ani si Lewis de 16 ani-m-au ajutat la treaba mai mult decat de obicei iar tatei ii placuse ce am gatit la cina asa ca mi-a promis o pereche de pantofi care sa se potriveasca la rochie
Dimineata,dupa ce le-am pregatit micul-dejun familiei mele am plecat la prietenele mele sa le arat noua rochie
-Vai,Rose...e perfecata,spuse Amalia.


-Iti vine bine ...tot tatal tau ti-a luat-o?era putin invidioasa Rikki. Avea si de ce,chiar imi venea bine rohia asta
Eram foarte frumoasa intr-adevar,aveam corpul subtide si inalt,parul blond,lung pana la mijloc si matasos,pielea moale si ochii de un albastru-inchis...prietenele mele imi spuneau ca arat ca un manechin...toate privirile se intorceau dupa mine inca de cand aveam 12 ani,si imi placea asta...admiratia era ca aerul pentru mine
Cand am ajuns acasa mama nu m-a lasat sa ma schimb de rochie,ba chiar mi-a impletit o coada pe spate ca sa ma duc sa-i duc pranzul tatalui meu la serviciu ca il uitase.
Tatal meu lucra la banca din Rochester care apartinea Familiei King. Familia King era cea mai bogata din oras: ei detineau banca si mai toate afacerile profitabile din Rochester si aveau si un fiu pe nume Royce King al II-lea care urma sa mosteneasca totul
Am intrat in banca iar Royce era acolo. Mi-a zambit,eu i-am zambit ca raspuns apoi am intrat la tata in birou.Royce era un baiat bine facut,cu parul scurt mai deschis la culoare decat al meu si ochii de un albastru-deschis superb...era dragut.
M-am dus acasa si m-am bagat direct in pat sa ma culc. A doua zi dimineata m-am dus la mama sa o ajut la pregatirea micului dejun dar ea era atat de fericita incat sari direct in bratele mele si ma pupa....ochii ei caprui straluceau de atata fericire al carei motiv eu nu il stiam.
-Mama,ce e cu atata bucurie, am interbat eu curioasa.
-Rosalie,Rose draga mea...a urmat o alta serie de imbratisari.
-Mama am spus eu narvoasa de data .
-Rose uite ce ai primit,mi-a spus mama aratandu-mi un trandafir rosu.
- De la cine?
-Citeste biletelul! Spuse mama dandu-mi trandafirul.

”Un simplu trandafir pentru cea mai frumoasa Rose"
”Cu multa simpatie”
”Royce King al-II-lea"
-Mama cred ca au gresit adresa...am spus eu socata. Ma asteptam de la oricine dar nu de la el.
-Au spus ca e pentru Rosalie Hale, nu mai e alta in Rochester.
Dupa acest prim trandafir, timp de aproape o luna primeam zilnic buchete imense de trandafiri,ajunsesem sa miros a trandafiri cand ieseam din casa. Cand ma duceam la banca Royce imi zambea,ma intreba daca imi plac trandafirii si imi facea tot felul de complimente. Intr-o zi mi-a spus ca ochii mei au culoarea violetelor si de atunci a inceput sa imi trimita si violete impreuna cu trandafiri....








P.S.: Daca traduceti biletelul de la Royce,in engleza, o sa vedeti ca are rima Steaua care lumineaza intreaga noapte 144954 Steaua care lumineaza intreaga noapte 225688
Sus In jos
http://darya-strangelife.blogspot.com
vampire.girl
vampire.girl
Admin
Admin

Mesaje : 153
Puncte : 239
Renume : 3
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 30
Localizare : Somewhere

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyVin Ian 29, 2010 11:38 pm

Si uite cum citesc din nou tristele "aventuri" ale lui Rose broken heart dar nu conteaza...la cat de bine scrii tu drooling deci...naiva de Rose...l-a crezut pe Royce..doar dupa cateva zile waiting nu o credeam in stare de asa ceva fear
oricum astea-s cele mai bune capitole ale ficului tau love nu ca celelalte nu ar fi..dar mie-mi place de Rose umana kiss smug
Sus In jos
https://another-twilight-day.forumgratuit.ro
RoseVampireLover
RoseVampireLover
Family Member
Family Member

Mesaje : 33
Puncte : 38
Renume : 0
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 28
Localizare : In Mijlocul Iadului,In Raiul Personal

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyDum Ian 31, 2010 11:59 am

seamana mai mult cu tine ha? Steaua care lumineaza intreaga noapte 791855 Steaua care lumineaza intreaga noapte 791855 Steaua care lumineaza intreaga noapte 634779 Steaua care lumineaza intreaga noapte 225688
Sus In jos
http://darya-strangelife.blogspot.com
vampire.girl
vampire.girl
Admin
Admin

Mesaje : 153
Puncte : 239
Renume : 3
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 30
Localizare : Somewhere

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyDum Ian 31, 2010 1:27 pm

laugh hard mi-a placut asta laugh
Sus In jos
https://another-twilight-day.forumgratuit.ro
Dydy-fan-Twilight
Dydy-fan-Twilight
Family Member
Family Member

Mesaje : 40
Puncte : 43
Renume : 1
Data de inscriere : 26/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Brasov

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyMier Feb 03, 2010 1:17 am

a fost buna laugh
in ceea ce priveste fic-ul asta..e absolut superb love
Sus In jos
RoseVampireLover
RoseVampireLover
Family Member
Family Member

Mesaje : 33
Puncte : 38
Renume : 0
Data de inscriere : 29/01/2010
Varsta : 28
Localizare : In Mijlocul Iadului,In Raiul Personal

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyMier Feb 03, 2010 7:59 pm

Capitolul 2: Logodna



Era seara...trecuse o luna si jumatate de la primul trandafir primit de la Royce...eu,mama si fratii mei eram in sufragerie si il asteptam pe tata de la serviciu sa mancam. Nu stiam de ce mama insistase sa punem tacamurile de argint si mai multe farfurii,sa asezam mai frumos masa(din cate stiam eu, nu aveam invitati)...poate ca uitasem de vreo sarbatoare importanta-ceea ce nu prea era posibil avand in vedere ca mergeam in fiecare Duminica la Biserica,asa ma vedea si mai multa lume-dar nu am intrebat-o pe mama ,fiind foarte ocupata.

Tata a intrat primul pe usa,foarte vesel,dar... spre surprinderea mea,tata nu era singur.El era urmat de Royce King al II-lea si de tatal lui Royce,domnul King.

-Seara buna,dragii mei,spuse tata. Ati observat ca avem oaspeti in seara asta,am zambit putin cand am vazut ca tata nu prea reusea sa se prefaca surprins.

-Bun venit pe la noi! Le ura mama. Luati loc la masa.

Royce si tatal sau s-au asezat la masa,au mancat, au facut glume,au vorbit cu tata despre banca,despre faptul ca Royce urma sa preia baca...si alte discutii de afaceri.

-Domnule si doamna Hale,incepu Royce,de data asta mai tare putin. Stiti foarte bine ca de ceva timp o curtez pe fiica dumneavoastra...se uita la mine si zambi....as dori sa stiu daca imi oferiti mana fiicei voastre pentru ca ea sa-mi fie sotie. Eu promit sa o respect sa o iubesc si sa am cea mai mare grija de ea. Deci ce spuneti? Intreba Royce iar eu am ramas uimita pentru ca nu ma asteptam la asta asa de repede si in acelasi timp eram rusinata si asteptam raspunsul parintilor mei care speram sa fie unul pozitiv.

-Eu sunt de acord,spuse tata. Cu conditia...ah! trebuia sa fie si o conditie?...sa respecti cu desavarsire tot ce ai promis.

-Eu intotdeauna imi respect promisiunile domnule Hale.

-Si eu sunt de acord,spuse si tatal lui Royce.

- As fi foarte bucuroasa ca fiica mea sa-ti fie sotie,isi exprima mama bucuria. Era clar ca parinti mei vedeau in relatia asta,la fel cum vedeau si in frumusetea mea,mai mult potential decat vedeam eu. Probabil se gandeau ca vor avea mai multe actiuni,ca vor fi mai bogati...

-Si noi,spusera fratii mei in cor.

-Acum,frumoasa mea Rose ramane doar sa accepti si tu,spuse Royce. Vrei sa fi sotia mea?

-Da,da vreau am spus eu nu forte plina de entuziasm dar bucuroasa.

-Sa toastam. In cinstea mirilor,spuse tatal lui Royce si ridica un pahar cu vin. Ei au baut vinul apoi au mai stat putin si au plecat. La plecare Royce m-a sarutat pentru prima data,eu am rosit pentru ca a facut asta de fata cu parintii mei dar totusi mi-a placut.

Am fugit in camera mea si m-am pus in pat ca sa adorm si am adormit cu gandul la nunta mea...Era tot ce-mi dorisem eu vreodata: un sot frumos,bogat care sa ma iubeasca si sa-mi faca cea mai frumoasa nunta unde eu sa port o rochie minunata de mireasa si mergand spre Altar cu tatal meu la brat,lumea sa se uite la mine si sa spuna ca nu au mai vazut nicodata ceva mai frumos.

Logodna a durat aproximativ doua luni. In aceste doua luni, eu si Royce nu ne vedeam prea des( motivul fiind ca el era ocupat cu preluarea bancii)dar mergeam impreuna la petreceri din inalta societate. Royce m-a spus ca de indata ce voi deveni sotia lui nu voi mai apartine clasei de mijloc si ma bucura lucrul asta. Royce imi cumpara haine frumoase,toata lumea ma admira,ma invidia, Royce ma iubea iar eu eram fericita.

Ma gandeam deja la casa noastra,care sa fie asa cum visasem eu,mare,frumoasa in care sa faca curat altcineva,cu o gradina mare cu flori multicolore pe care sa le ingrijeasca altcineva...o gradina in care sa se joace copiii mei...ma gandeam la cat de perfecta era viata mea.



gata,v-am pus si capitolul 2 Steaua care lumineaza intreaga noapte 144954 Steaua care lumineaza intreaga noapte 225688
Sus In jos
http://darya-strangelife.blogspot.com
Dydy-fan-Twilight
Dydy-fan-Twilight
Family Member
Family Member

Mesaje : 40
Puncte : 43
Renume : 1
Data de inscriere : 26/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Brasov

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptySam Feb 06, 2010 9:00 pm

acum imi place de Royce dar mai incolo am sa-l urasc angry ... laugh
mi-a placut capitolul asta verica,.....,ma bucur ca am avut ocazia sa-l mai citesc o data love
pupiki si hai cu next-ul hug kiss
Sus In jos
~AnnaBella~
~AnnaBella~
Little human
Little human

Mesaje : 37
Puncte : 38
Renume : 0
Data de inscriere : 25/06/2010
Varsta : 28
Localizare : Forks'

Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte EmptyVin Iun 25, 2010 7:21 pm

oh, imi place foarte mult :X...

Imi place ca e mai detaliat ca in Eclipse

oricum, imi place cum scrii

succes in contiunare
Sus In jos

Continut sponsorizat



Steaua care lumineaza intreaga noapte Vide
MesajSubiect: Re: Steaua care lumineaza intreaga noapte   Steaua care lumineaza intreaga noapte Empty

Sus In jos
 

Steaua care lumineaza intreaga noapte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Become twilight-ish :: Zona Voastra :: Fan-ficuri-